KONST / Litografier / Färglitografi 14609002
nr 1460 9002
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Signerad, numrerad 408/500, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 38x45cm, yttermått inklusive ram: 56x61cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 11 april 2022
kl 18:45:30
150 kr
Hans Hamngren
Läs mer om Hans Hamngren